Агродрони: надійні та перевірені

ТЕГИ:

Коштовності прямо в небі

 

Свят Філатов

 

Цей матеріал присвячено професійним дронам. Багатьом із нас складно уявити, що на якесь там літадло можна витратити сто тисяч зелененьких, проте коли вже йдеться про професійні агродрони, зрозуміло, що за якість доводиться сплачувати й переплачувати. Для справжніх профі на ринку пропонують широкий вибір серйозної техніки: аби гроші були. І що ж радять?

 

Ваграрній промисловості зацікавленість у БПЛА продовжує зростати, отже, і рішень більшає, і вони з’являються ледь не щодня. Ефективність БПЛА порівняно з сільгоспмашинами на землі зростає дуже і дуже швидко. По­перше, розглянемо класичний DJI Phantom: його охоче купують на наших теренах. Нещодавно відбулася презентація нового Phantom 4 RTK – просто чудового помічника, за допомогою якого навіть складні завдання топографії, геодезії, ортофотопланів і картування розв’язуються простіше та приємніше: швидкість виконання роботи зросла вчетверо. За допомогою технології RTK (Real Time Kinematic) процес отримання координат стає точнішим, та ще й генерується поправка до GPS­сигналу. Компанії є чим пишатися. І ким (респект розробникам). Також тут наявний такий процес, як TimeSync, що дає змогу скорегувати поправку від найближчої базової станції (в Україні нараховується понад 200 мобільних і стаціонарних станцій) RТК мережі вже після обльотів БПЛА. Базова комплектація такого дрона складається з двох батарей для пульта, пари посилених акумуляторів DJI Phantom, двох зарядних пристроїв, пульта, що вже різниться з усіма попередніми серіями. У пульті наявний і GSM­модем, що дає змогу підімкнутися до RTK мережі й по Wi­Fi, й за допомогою 3G або LTE. Звичайно, DJI Phantom – професійна інноваційна модель, яка вирізняється великою точністю позиціонування, отже, вона фізично не може коштувати дешево. Є комплектації Phantom 4 RTK (ціна: €5700) і Phantom 4 RTK Combo (ціна – €7800). Проте вже щойно з’явився суперінноваційний Phantom 5 Pro, і ця новинка буде ще досконалішою. Так, час летить ду­у­уже швидко.

DJI Matrice 600 Pro

DJI Matrice 600 Pro

 

По­друге, на нашому ринку є перевірена й відносно недорога лінійка Mavic Pro. Наразі аграріям пропонують сучасні дрони DJI Mavic 2 Enterprise, DJI Mavic 2 Zoom і DJI Mavic 2 Pro. Ці БПЛА здатні близько 30 хв. працювати автономно. DJI Mavic 2 Enterprise має камеру на 12 мегапікселів із дворазовим оптичним і триразовим цифровим зумом, оснащений стабілізованою підвіскою. Літадло може сигналити літакам про свою присутність, витримувати навантаження у вигляді гучномовця з відтворенням записів і прожектор на 2400 лм. У комплектації наявна система бездротового зв’язку Ocusync 2.0, що надає можливість керувати та передавати відео на серйозній відстані: до 8 км. Час перебування дрона в польоті – близько 31 хв., швидкість – до 72 км/год. Базова комплектація, до якої входить безпосередньо дрон, батарея, пульт дистанційного керування, три модульні навантаження з кейсом для перевезень «заважить» на $1999. DJI Mavic 2 Zoom коштує від $1249, а ціна DJI Mavic 2 Pro починається від $1449. Комплектація дешевшої моделі має камеру на 12 мегапікселів із дворазовим оптичним зумом (24­48 мм у 35­мм еквіваленті), знімає 4K­відео з бітрейтом до 100 Мбіт і має 8 ГБ флеш­пам’ять. Дорожчу пропозицію оснащено камерою Hasselblad L1D­20c з 20­мегапіксельним сенсором. Обидва БПЛА можуть використовувати картки microSD і передавати відеосигнал 1080 p на дальність до 8 км.

 

GoPro Karma

Відносно недорогий, але якісний продукт від виробника екшн­камер. До речі, безпілотний літальний апарат добре адаптовано до однієї з найкращих камер, тож він здатен непогано конкурувати з багатьма якісними дронами. Може відлетіти на відстань до 3 км від оператора, його час польоту з повністю зарядженим акумулятором – 25 хв. Дрон належить до топових Smart­моделей. Має чимало вигідних особливостей, серед яких, до приклада, автозліт, утримання висоти, повернення додому, автопосадка, 6 режимів зйомки. Камеру розташовано так, що гвинти не потрапляють у кадр у будь­якому режимі. Пульт має екран 720 р, до того ж є симулятор передполітного тренування, що корисно для новачків. Апарат розрахований так, що керувати ним легко і приємно навіть початківцям. Приємний зовнішній вигляд й апаратура керування, схожа на LapTop, додадуть радості цьому придбанню. Ціна – від $1060 (без камери).

Aerial Technology International AgBOT

 

DJI Inspire 2

DJI Inspire 2 ідеальний для зйомок, може розганятися до 94 км/год., швидко злітає та сідає. Квадрокоптер має функцію автоматичного виявлення перешкод на відстані до 30 м. На повному заряді може пролетіти 27 хв., дальність польоту сягає 1,5 км. Має дорогу професійну камеру в 20 мегапікселів, завдяки якій знімає відео в 4К за швидкості 60 кадрів на секунду і 5,2К за швидкості 30 кадрів на секунду. Має автоматичний захват об’єкта зйомки, може захоплюватися і вручну за допомогою двопозиційної камери від першої особи. Приблизна вартість – $3820.

 

DJI Matrice 600 Pro

Цей гексакоптер – легкий і надійний помічник. Може летіти без вантажу до 35 хв., з камерою Zenmuse XT – 30 хв.,  з максимальним вантажем – 16 хв. Рекомендована вантажопідйомність становить 6 кг. Безпілотник обладнано системою передачі сигналу HD­відео на відстані до 5 км. Апарат має чималий розмір, але складається зручно та компактно. Максимальна висота польоту – 2500 м. Має контролер польотів A3 Pro, оснащено трьома модулями IMU й трьома GNSS. Це забезпечує підвищену точність орієнтування в прос­торі. У дрона наявні стабілізаційні системи польоту, а його шість батарей можна заряджати водночас. Максимальна швидкість переміщення гексакоптера, якщо немає вітру, – 65 км/год. Вартість – $5000.

 

v1.0 від Faucon

Цей масивний октокоптер має 8 пропелерів, що дає йому змогу здійматися на велику висоту та літати на істотні відстані. Апарат оснащено шасі для м’якшої посадки. Придбати дрон можна лише в США, вартість – $7000.

 

Agribotix Enduro Quad

Літадло оснащене камерами GoPro. Збирає дані про здоров’я сільгоспкультур і про вологість ґрунту, може бути використано й для контролю за тваринами. Завдяки програмному забезпеченню дрон створює 3D­зображення ландшафту полів. Результати дослід­ження надсилаються по Wi­Fi на мобільний пристрій. У польоті дрон може перебувати 25 хв., але встигає за цей час обробити 65 га. Agribotix надає в оренду свої пристрої та пропонує послуги з обробки зображень для розробки карт у рамках річного контракту. Ціна – $8000 за сезон.

 

Aerial Technology International AgBOT

Квадрокоптер, що використовує мобільний пристрій та окремий пульт керування. Потрібно лише завантажити на смартфон спеціальний додаток. Його використовують у сільському господарстві, в кіно й для фотозйомки. Виготовлено з карбону. Вага – 4,7 кг. Максимальна швидкість – 17 м/c. У повітрі здатен знаходитися 26 хв. Тривалість польоту не дуже велика, але радіус дії квадрокоптера становить 26,7 км. Ціна – $9700.

 

FlyByCopters’X8 640R

Квадрокоптер FlyByCopters’X8 640R з автопілотом і GPS оснащено тепловою камерою, яка дає змогу вести зйомку навіть у темряві. Можна повністю зосереди­тися на відеозйомці, не відволікаючись на управління. Вартість – $12 000.

FlyByCopters’X8 640R

 

Agras MG­1

Це дрон для оперативної обробки посівів, ефективність його роботи сягає 7­10 га/год. Передбачується три режими: автоматика, напівавтоматичний і ручний. Має спеціальний 10­літровий резервуар. Розробники запевняють, що ця модель проводить у 10 разів ефективніше розпилення за ручне. Непогана модель для свого спект­ра завдань. Максимальна швидкість літадла – 28 км/год., повного заряду батареї вистачає лише на 12 хв. Левітувальному польовому помічнику доводиться повертатися на початкову точку, де відбувається заміна акумулятора, й Agras MG­1 знову в строю: може летіти на поля та продовжити оброб­ляти. БПЛА має непоганий захист від бруду, пилу та води, та ще й антикорозійне покриття. Це надає більше гарантій, що цей якісний пристрій пропрацює довго. Проте ж і заплатити за безпілотник доведеться $14 000.

Agras MG-1

Agras MG-1

 

Freefly ALTA 8

Апарат літає чітко й рівно, може забезпечувати кінематографічну якість зображень, якщо встановити гарне обладнання. Здатен витримати 9­кілограмову камеру, компактно складається. Вартість – $17 495.

 

SteadiDrone Vader X4

Чималенький квадрокоптер працює за координатами GPS, має можливість утримання висоти і позиції у прос­торі, а також функції автоматичної посадки та повернення на місце зльоту. Інтелектуальний. Важить 3,8 кг і здатний піднімати до 4,3 кг додаткової ваги. На одному заряді акумулятора може літати 50 хв. Піднімається до 4000 м. Цей БПЛА здатний витримувати температуру до ­5°С. У комплекті моделі – 2­осьовий підвіс для зовнішніх камер. У базовій комплектації коштує $19 995.

 

The Allied Drones HL48 Chaos

Цікавий дрон. Керується за допомогою автономного пульта управління, основні сфери застосування прист­рою – сільське господарство, картографія та зйомка. Забезпечує 45 хв. польоту за дальності дії 20 км і максимальної швидкості 13,4 м/c. Виготовлено з карбону, вага – 6,8 кг, на кожному моторі має два пропелери: один знизу, інший зверху. Це надає стабільність за несприятливих умов для пілотування. Вартість – $20 000.

 

Геоскан 401 

Функціональний коптер. Вирішує різні завдання, зокрема й сільськогосподарські. Його можна використовувати скрізь, де потрібний моніторинг місцевості, відео­зйомка, складання моделі ділянки. Існує три версії літального апарату: 401, 401 Геодезія та 401 Відео. Передбачуються різне начіпне обладнання та різні додаткові опції. До базової комплектації квадрокоптера Геоскан 401 входять коптер, камера Sony A5000, акумулятор, комплект запасних частин, наземна станція управління, встановлена на ноутбук, ноутбук із ПЗ GeoScan Planner, модем зв’язку з БПЛА, зарядна станція в кейсі, кейс. У комплекті відео є джойстик для керування управління камерою, монітор для демонстрації відео й тепловізійного зображення, цифровий канал зв’язку для трансляції, широкосмуговий приймач відео. До складу 401 Геодезія входять: камера Sony RX1, геодезичний ГНСС прий­мач Topcon з антеною, двовісний сервопідвіс. Максимальна злітна маса становить 9,3 кг, додаткове навантаження – 2,5 кг, чотири безколекторні електродвигуни, температура експлуатації з батареєю стандарт становить від ­20°C до +40°C. Температура експлуатації з батареєю Арктика від ­40°С до +20°C. Наявна система повітряного маневрування. Тривалість польоту – до 60 хв., дальність – до 24 км, максимальна швидкість – до 50 км/год. Керування здійснюється за допомогою спеціального ПЗ. Вартість – $24 500.

 

Lockheed Martin Indago

Компактний дрон, вага повністю карбонової конструкції квадрокоптера становить 2,2 кг. Щоправда, додатковий вантаж обме­жується всього 200 г. Проте має вбудовану камеру з роздільною здатністю 10 МП, Full HD, є функція інтелектуального польоту, може навіть самостійно рухатися за об’єктом – таку функцію передбачено. Дальність дії обмежується 2 км. Максимальна висота становить 152 м, тривалість пілотування – 45 хв., лінійна швидкість – 20 м/с. Може проходити за координатами GPS, утримувати висоту та позицію в просторі. Вартість – $25 000.

 

Draganfly Draganflyer X4­ES

Цей квадрокоптер добре пасує для картографування, фото­ та відеозйомки. Версії квадрокоптера Draganflyer X4 мають схожі або подібні характеристики у вигляді автопілота, наявності GPS­модуля та функцій повернення додому, а також вбудованої системи SteadyFlight, що керує квадрокоптером у повітрі, а також стабілізує його під час польоту завдяки 11 сенсорам. Дані обережно фіксуються на microSD­картці, наявній у комплекті. Має підвищену вантажопідйомність. Ціна – $25 000.

 

Lockheed Martin Indago 2

Американський багатоцільовий безпілотний літальний апарат, який позиціонується як багатофункціональний повітряний засіб. Аеродинамічний. Маневровий. Відносно компактний. Маса БПЛА становить 2 кг 270 гр. Аерофотографування та аерозйомка – на висоті. Максимальна тривалість польоту – 25 хв., максимальна швидкість переміщення – близько 55 км/год. Тип авіадвигуна електричний. Ціна – $25 000.

 

MULTIROTOR G4 Eagle V2

Багатофункціональний безпілотник G4 Eagle V2 призначений для виконання численних завдань. Може моніторити, знімати фото та відео, брати участь у пошукових операціях і навіть доставляти пошту й товари. Ціна – $30 000.

MULTIROTOR G4 Eagle V2

MULTIROTOR G4 Eagle
V2

 

Intel Falcon 8+

Дрон Falcon 8 Plus пропонує повну електронну систему резервування та гарні сенсори. Плюс вбудована автоматична система маршрутного орієнтування. Плюс точні зображення із заданої точки, структурний аналіз, що корисно для картування, спостереження та інспекцій об’єктів. Дрон, який йде в комплекті з контролером Cockpit, водостійкий, здатний витримувати невелике навантаження та не дуже дбале поводження. Cockpit комбінується з планшетом Intel, дає змогу легко скласти план польоту та спостереження. На екран планшета може транслюватися відео з камери дрона в режимі реального часу з роздільною здатністю 1080 p. Intel Powerpack у комплекті дає змогу автоматично балансувати передбачений режим збереження даних і набір LED­індикаторів, які сигналізують про стан батареї. Орієнтовна ціна – $35 000.

 

Airborne Drones Vanguard

Цей дорогий безпілотник піднімається на висоту понад 150 м. Практично не видає шуму завдяки великим пропелерам, які повільно обертаються. Літати квадрокоптер може 94 хв., а дальність його польоту сягає 35 км. Vanguard розрахований для тривалого прихованого відео­спостереження, має вбудований тепловізор. Добре пасує для забезпечення огляду полів як охоронний пристрій. Орієнтовна вартість – від $35 000.

 

G4 Eagle V2 Cargo

Цей октокоптер розрахований для доставки вантажів і посилок. У найближчому майбутньому саме завдяки подібним літадлам можна буде продавати продукцію з грядки через мережу, навіть не виходячи з дому. Одержав переказ – відправив літадло­помічника. Ціна – $ 35 360.

 

Sci.Aero cyberQuad

Керується комплектом прист­роїв, складається з апаратури та мобільного пристрою­смартфона або планшета – на вибір користувача. Має невеликі габарити, важить 1,7 кг. Здатний підняти в повітря до 800 г додаткового вантажу, у польоті може провести до 25 хв., а його максимальна швидкість сягає 16,6 м/с. Камери в комплекті немає, але додатково передбачається. Модель адаптована для використання в сільському господарстві, має вбудовану термокамеру. Цілеспрямовано керувати квадрокоптером можна лише на відстані 400 м, дальність дії комплектної апаратури обмежено, але ми вже писали, як можна збільшити радіус. Вартість – $37 000.

 

CyberQuad MAXI

Квадрокоптер вигідно вирізняє надійність експлуатації. Пропелери захищені, може вирішувати чималу кількість завдань. Ціна сягає $37 000.

 

Microdrones Md4­3000

Апарат має відкритий для користувача інтерфейс. Це дає змогу налаштовувати ПЗ, встановити датчики й загалом розширити можливості безпілотника. Дрон виконано з міцного карбону, максимальний політ – 45 хв., дальність – 50 км, робоча швидкість – 72 км/год. Слід зазначити, що наявність системи GPS і бортового контролера дають БПЛА змогу літати по заданих точках. Дрон може сідати автоматично по команді або в разі аварійної ситуації. Ціна – $52 000.

 

AEE F100

Якісний квадрокоптер для зйомки фільмів, світлин, а також для безпеки, геодезії і точного землеробства. Дуже великий, важить 6 кг. Зібраний із карбону, зокрема корпус і ротори. На борт квадрокоптера можна додати ще 2,5 кг ваги. Без неї політ триває 70 хв. повноцінного пілотування. Максимальна швидкість – 27,7 м/с, дальність польоту сягає 10 км, висота – до 1,5 км над рівнем моря. Робоча температура: від ­20°С до +60°C. Надійна модель, але й ціна відповідна – $58 000.

 

Xactsense MAX­8

Апарат було розроблено спеціально для геодезистів, але ж здатність MAX­8 створювати карти місцевості в 3D із використанням лазерної технології LiDAR не могла не зацікавити агросектор. Надпотужний комерційний квад­рокоптер має аж 8 двигунів і може підняти в повітря 6,8 кг устаткування. Максимальна швидкість дрона сягає 80,5 км/год., без підзарядження він працює близько 35 хв. Варто додати, що 24­мегапіксельна камера Sony A6000, встановлена на апараті, здатна об’єднувати зображення та фотографії для створення карт. Орієнтовна вартість – $65 000.

 

Yamaha RMAX

Цей безпілотний дрон­гелікоптер розраховано спеціально для обприскування виноградників. Має дві ємності та три форсунки, що дає змогу відразу розпорошувати пестициди й добрива. Оснащений двоциліндровим двигуном, завдяки якому літає зі швидкістю до 105 км/год., а запасу батареї цього недешевого БПЛА вистачає на одну годину. Для заправляння Yamaha RMAX використовується суміш бензину та оливи. Yamaha RMAX не повністю автономний, він потребує керування, але здатний самостійно зберігати висоту й темп і зависати на одному місці без участі оператора та ризику розбитися. Вартість – $100 000.

Yamaha RMAX

 

Xact Sense Titan

Октокоптер вельми вправно досліджує місцевість і картог­рафує. Має дуже великий радіус дії, пасує для низки завдань, які з честю розв’язує. Максимальна дальність польоту цього дрона становить 16 км, тривалість польоту – 30 хв. Виконаний із карбону октокоптер важить 8,1 кг. Максимальна висота зльоту становить 55 м, максимальне корисне навантаження – понад 22,5 кг. Це надає можливість використовувати широкий спектр професійної відеоапаратури. Керується зі смартфона та спеціального пульта управління. Ціна – $120 000.

Агротехника Украины - журнал про технологии техники для сельского хозяйства

Сільське господарство як базис агропромислового комплексу кожної держави, розвивається з наданням максимуму уваги з боку уряду і приватних осіб. На сторінках нашого спеціалізованого журналу, представлена перевірена редакторами та корисна інформація для фермерів і інженерів, агрономів і керівників агропромислових комплексів, описується агротехніка й особливості застосування сільгосптехніки.

Для передплатників і відвідувачів: корисні дані на сторінках онлайн-журналу

Орієнтуючись на використання передових та інноваційних технологій і підвищення зручності пошуку інформації в інтернет-просторі, наш журнал створений для досвідчених і початківців фахівців

  • на сторінках онлайн-журналу публікується перевірена інформація про сільськогосподарських машинах і агротехніку, оновлення на ринку і новини від виробників;
  • інтернет-ресурс відкриває доступ до корисних і ретельно обробленим, відібраним даних, які необхідні для підвищення ефективності ведення сільського господарства;
  • тематичне розмаїття публікованих матеріалів і адаптований інтерфейс ресурсу допомагає швидко і в доступному форматі отримати доступ до необхідної інформації.

Опубліковані матеріали доповнюються фотографіями та містять перевірені, достовірні дані й зберігаються в архіві.

Користувачі та відвідувачі, рекламодавці й працюють в агропромисловому комплексі можуть оформити безкоштовну передплату і співпрацювати з нашим журналом. Ми працюємо для людей, зацікавлених в розвитку АПК, які прагнуть до підвищення ефективності й прибутковості власного бізнесу!