Майбутнє почалося у Турині

ТЕГИ:

Трактор на біометані, машини на гусенично-колісному ходу та нові підходи до економії ресурсів - New Holland Agriculture презентував у Італії свої новинки

...Трактор набирає чергову порцію силосу та прямує до ємностей-ферменторів.

Оператор висипає сировину із ковша та повторює операцію. Звична річ для ферми La Bellotta, що розташована неподалік Турину - вже більше року трактор Т6.140 сам забезпечує себе пальним. Бо працює 135-сильна машина на біометані, який у господарстві продукують самостійно, використовуючи відходи тваринництва та рослинну біомасу. Майже два роки тому компанія New Holland Agriculture надала власникам La Bellotta машину для тестування і, ясна річ, до хорошого тут звикли швидко

Віч-на-віч з планетою

Президент New Holland Agriculture Карло Ламбро відверто каже про те, що протягом наступних десятиріч на аграріїв усього світу чекають серйозні виклики. Вони пов’язані як із ймовірними змінами кліматичних умов, так і з необхідністю виробляти суттєво більші обсяги продовольства, адже очікується, що в 2050 році населення планети збільшиться на 2 мільярди. З одного боку, це означає, що попит на продукцію сільського господарства зростатиме, як і ціни. Однак з іншого - ризики для аграріїв суттєво підвищаться разом із собівартістю вирощеного врожаю. Компанія New Holland Agriculture почала готуватися до майбутніх викликів для аграріїв ще декілька років тому, вже сьогодні пропонуючи рішення, котрі допоможуть заощадити кошти та ресурси, зробивши виробництво значно ефективнішим.

Фото 1. Майбутнє почалося у Турині

Вже сама конструкція павільйону New Holland Agriculture свідчить про серйозність таких намірів. Споруда облаштована згідно із принципами стратегії компанії Clean Energy Leader - лідера у сфері відновлюваної енергетики. Тут встановлені сонячні колектори, за допомогою яких відбувається кондиціонування та енергозабезпечення приміщення. Спеціальні плитки зовні та всередині споруди функціонують як рослини, поглинаючи вуглекислий газ. Одна плитка, яких загалом 160, виконує роботу 7 дорослих дерев. Зрозуміло, що це все обладнання має доволі високу вартість, однак технології у сучасному світі розвиваються як ніколи стрімко, і немає жодних сумнівів, що рентабельність їх придбання та використання вже в найближчі роки зросте в кілька разів.

40% економії на пальному

Зокрема, це демонструють інженери New Holland, запропонувавши аграріям трактор T6.140 Methane Power. Двигун машини має об’єм 3 л і потужність 135 к. с., забезпечуючи 620 Н·м крутного моменту. 9 балонів для стисненого біометану дають змогу працювати без дозаправки протягом 5-7 годин. Трактор також має невеликий бак із дизельним пальним, що дозволяє в будь-якому разі доїхати до заправки. Хоча T6.140 Methane Power без перебільшення революційна машина, тим не менш конструктори подбали, аби під час роботи та обслуговування вона нічим не відрізнялася від звичайної. Це одна із головних переваг машини - господарство може придбати такі трактори та не сушити собі мізки над тим, як їх правильно експлуатувати.

Однак головне завдання інженерів при створенні T6.140 Methane Power - дати можливість аграріям суттєво заощадити кошти на пальному, заразом зменшивши обсяги шкідливих викидів у атмосферу. Відразу ж скажемо, що їм вдалося і те, й інше. Трактор на біометані працює чистіше на 80% у порівнянні зі своїм дизельним аналогом. Можна сказати, що цей показник нині для України не актуальний, проте не за горами той час, коли екологічні вимоги в Україні не поступатимуться європейським. І до цього слід бути готовим усім: і виробникам, і аграріям.

Звичайно ж, нині більший інтерес в українського аграрія викликає економічна ефективність використання метанового трактора New Holland. Ми вже давно впевнилися в економічності дизельних машин синьо-жовтого бренду - достатньо лише звернути увагу на результати запротокольованих змагань чи розпитати аграріїв, котрі експлуатують цю техніку. Досвід ферми La Bellotta засвідчив, що біометановий T6.140 дає змогу заощаджувати на пальному до 40% коштів. Такі показники стали можливими завдяки тому, що в господарстві нічого не пропадає дарма: відходи відразу ж переробляються на біомасу для отримання біогазу. Отримане паливо йде на заправку тракторів і опалення приміщень.

Фото 2. Майбутнє почалося у Турині

Шанс для тваринництва. І не тільки...

Під час демонстрації роботи T6.140 Methane Power відразу пригадалися розмови із тими вітчизняними аграріями, котрі, незважаючи на збитки, вперто продовжують утримувати поголів’я ВРХ. Так тваринництво у нас нині стрімко занепадає, як і знижуються площі під кормовими культурами. Широке впровадження машин із двигунами, які працюють на біометані, дали б змогу вдихнути у галузь нове життя. Адже в Україні малі та середні господарства зазвичай розраховують винятково на власні сили, намагаючись більшість процесів зробити контрольованими та автономними.

У цьому аспекті можливість самостійно забезпечити себе пальним просто безцінна!

Не оминули ми увагою і те, як використовується техніка New Holland в італійському господарстві у інших виробничих процесах. Скажімо, при нас трактор Т7.270 продемонстрував технологію внесення рідкої органіки в ґрунт. Для цього використовуються спеціальні культиватори та навісні баки.

На невеликих ділянках застосовуються довжелезні шланги, які ведуть до спеціальних канав-резервуарів із гноєм. Хоча, на перший погляд, це здається марудною справою, однак при ближчому ознайомленні стає очевидним, що одного разу вклавши кошти в облаштування такої системи, надалі можна просто переносити котушку зі шлангом з місця на місце. Зрозуміло, що для полів площею 200-300 га і більше це складно, проте на менших ділянках, де вирощуються особливо рентабельні культури, скажімо, овочі, такий підхід видається перспективним. Тим більше, за використання економічних тракторів New Holland.

У господарстві La Вellotta не переймаються щодо того, чи встигнуть навесні провести технологічні операції в оптимальні агротехнічні терміни. І чи не завдасть раптом важка машина небажаного надмірного тиску на ґрунт. У них є колісно-гусеничний Т8.435, який без проблем почувається на в’язкому ґрунті, забезпечуючи і чудову прохідність, і швидкість роботи, і дбайливе ставлення до землі-годувальниці. Із власних вражень: машина полем просто «літає», легко виконуючи необхідні операції.

А якщо є потреба в особливо потужній техніці, італійські аграрії застосовують Т9.565, із назви якого можна зрозуміти, що трактор здатен видавати до 557 к. с. Використання цієї машини дає змогу максимально швидко провести культивації, застосовуючи агрегати із найширшим захватом. І при цьому витрачаючи на 10-15% менше пального у порівнянні з тракторами такого ж класу потужності.

Від слова - до діла

У чому особливість техніки New Holland? Думки тут можуть бути різними, однак після побаченого на італійських майданчиках компанії можна виокремити два найголовніші аспекти. По-перше, така техніка високі технології збалансовано поєднує із практичністю. Якщо інженери компанії сконструювали двигун на біометані, то він не просто прикрашає собою стенди на виставках, а з повною віддачею працює в господарстві. Якщо встановили, скажімо, автоматичне блокування диференціалу, то ця технологія діє, заощаджуючи ресурс трактора та пальне. По-друге, команда New Holland Agriculture мислить, та що важливо, працює з прицілом навіть не на роки, а цілі десятиріччя вперед, вже зараз намагаючись підготувати аграріїв до кліматичних і економічних викликів у майбутньому. І виграє той, хто вже сьогодні почне працювати так, аби бути готовим до будь-яких несподіванок.

Ігор Павлюк

Агротехника Украины - журнал про технологии техники для сельского хозяйства

Сільське господарство як базис агропромислового комплексу кожної держави, розвивається з наданням максимуму уваги з боку уряду і приватних осіб. На сторінках нашого спеціалізованого журналу, представлена перевірена редакторами та корисна інформація для фермерів і інженерів, агрономів і керівників агропромислових комплексів, описується агротехніка й особливості застосування сільгосптехніки.

Для передплатників і відвідувачів: корисні дані на сторінках онлайн-журналу

Орієнтуючись на використання передових та інноваційних технологій і підвищення зручності пошуку інформації в інтернет-просторі, наш журнал створений для досвідчених і початківців фахівців

  • на сторінках онлайн-журналу публікується перевірена інформація про сільськогосподарських машинах і агротехніку, оновлення на ринку і новини від виробників;
  • інтернет-ресурс відкриває доступ до корисних і ретельно обробленим, відібраним даних, які необхідні для підвищення ефективності ведення сільського господарства;
  • тематичне розмаїття публікованих матеріалів і адаптований інтерфейс ресурсу допомагає швидко і в доступному форматі отримати доступ до необхідної інформації.

Опубліковані матеріали доповнюються фотографіями та містять перевірені, достовірні дані й зберігаються в архіві.

Користувачі та відвідувачі, рекламодавці й працюють в агропромисловому комплексі можуть оформити безкоштовну передплату і співпрацювати з нашим журналом. Ми працюємо для людей, зацікавлених в розвитку АПК, які прагнуть до підвищення ефективності й прибутковості власного бізнесу!