Які сівалки обирають у Трипіллі

ТЕГИ:

Володимир Блинський

Досвід господарства, яке працює за правилом «обираємо найкраще» та демонструє стійкі показники розвитку навіть за несприятливих ринкових умов

Валерій Черниш, директор сільськогосподарського виробничого кооперативу «Заповіт Ілліча» (Обухівський р-н, Київська обл.), керує з 1992 р. і навчився виводити господарство в позитивну рентабельність за будь-яких умов. Господарство оперує 1000 га орної площі, застосовує безвідвальну технологію обробітку; 500 голів ВРХ молочного напрямку чорнорябого голштину страхує кооператив за несприятливих часів на зернові. Головним рушієм розвитку СВК є сучасна техніка, яку тут купують переважно на власні кошти.

Валерій Борисович - справжній фанат шведської компанії Väderstad. Упродовж 6 років кооператив дозволив собі придбати механічний посівний комплекс Rapid, дискатор Carrier та ультрасучасну сівалку для просапних культур Tempo. «Ми не такі багаті, щоб купувати дешеві речі», - відповідає відомою житейською мудрістю В. Черниш на наше запитання, чому порівняно невелике господарство віддає перевагу техніці преміум-сегменту. Валерій Борисович впевнений: шведська техніка легко скуповується завдяки високій якості роботи, а також безпрецедентній швидкості виконання операцій, що дозволяє заробляти на послугах для сусідніх господарств.

Rapid

Посівний комплекс Rapid 400C Super XL з функцією культивації ґрунту, механічною системою висіву та одночасним внесенням добрив став першим з-поміж усіх продуктів Vaderstad, який у 2008 р. придбали у кооперативі. З того часу агрегат посіяв понад 5 тис. га включно з площами, засіяними у сусідських агропідприємствах. У 2013 р. під урожай 2014 р. шведська сівалка сіяла 240 га пшениці, 25 га жита, 128 га ріпаку; навесні 2014 р. кілька днів пішло на посів 46 га ячменю, 160 га сої та кукурудзи із соняшником на силос способом подвійного рядка, як рекомендували польські фермери.

«Рапідом» хіба картоплю не садили, - жартує В. Черниш. - Сіяли навіть соняшник на зерно, який, між іншим, вродив по 25 ц/га в 2013 р. Хоча, звичайно, для таких завдань слід застосовувати сівалки точного висіву».

Головною перевагою Rapid аграрій вважає поєднання високої якості сівби та швидкості роботи (середня швидкість руху агрегату за 6 років роботи в господарстві -14,3 км/год. - саме таку статистику нам показав бортовий комп’ютер посівного агрегату).

Rapid чітко витримує малу глибину висіву; не проблема посіяти ріпак на глибину 2-2,5 см або люцерну - 1,5-2 см. Простота налаштувань норми висіву - це ще одна перевага Rapid. Сівалка не боїться зволоженого ґрунту.

«У вересні 2013 р. йшло багато дощів, але Rapid добре сіяла і по вологому ґрунту, сошники не залипали», - говорить В. Черниш. На прикочувальніколеса ґрунт також не налипав завдяки їх взаємному розташуванню у «шаховому» порядку.

Не можна оминути увагою й те, що Rapid однаково якісно сіє на схилах. Крутосхилі поля займають 1/3 площ СВК, украй важливо, щоб сівалка дійсно забезпечувала хороші результати за таких умов.

Результат одноразового проходу дискатора Carrier по кукурузі

Carrier

Дискатор Väderstad Carrier 650 - ще одне цінне придбання. У СВК агрегат купили у 2013 р. Хоча цей дискатор призначений більше для роботи на пожнивних рештках ранніх зернових із глибиною обробітку до 10 см, у СВК агрегат застосовують на всіх без виключення орних землях і по всім пожнивним решткам. На особливо складних агрофонах, наприклад після високого врожаю кукурудзи, Carrier пускають двічі. Але якщо після дискування послідує сівба «Рапідом», достатньо одного проходу Carrier.

Іншою практичною перевагою шведського дискатора є висока якість саме неглибокого (4-6 см) обробітку ґрунту, що, власне, є «родзинкою» Carrier. Якісне мульчування позитивно впливає на старт розвитку зернових та дрібно-насіннєвих культур, насіння яких потрапляє в активне біотичне середовище, збагачене добривами органічного походження (рослинними рештками).

Tempo 8 F

Tempo

Швидкісна сівалка Väderstad Tempo для висіву просапних культур - ще одна мрія Валерія Черниша, яку він втілив у життя в 2013 р. одночасно з купівлею Carrier. Між іншим, сівалку теж придбали за власні кошти. Купівлі передував демопосів соняшнику, який працівники «Ведерстад Україна» влаштували на полі СВК у 2012 р. За три дні було засіяно 140 га, середня робоча швидкість сівалки склала 14,5 км/год.

«Я розгортав засіяні рядки, бачив, як сівалка виклала насіння - і мене не треба було агітувати щодо купівлі цього агрегату», - говорить В. Черниш.

У посівну 2014 р. Tempo увійшла з досвідом посіву на полях СВК 290 га кукурудзи та 180 га соняшнику. «Сіяли не швидко, в середньому 16 км/год.», - говорить В. Черниш, і незрозуміло, жартує він чи ні. Справу зробили за тиждень, для надання послуг сусіднім господарствам залишилося вдосталь часу.

На типових для Трипілля крутих схилах якість посіву пвісля Rapid майже не відрізняється від посіву по рівнині

Сервіс

Жодні технологічні інновації нічого не варті, якщо немає належного сервісу. У цьому сенсі інтуїція керманича СВК «Заповіт Ілліча» не підвела. «Я приємно вражений сервісом Väderstad», - говорить В. Черниш. На машино-тракторній станції СВК можна нарахувати з десяток сучасних іноземних брендів. «Ми працюємо з кількома компаніями. За оперативністю реагування та відношенням сервісного інженера до клієнта Väderstad, безсумнівно, на першому місці», - додає керівник. Незвичним для вітчизняних аграріїв є підхід Väderstad із гарантійної заміни вузлів. Прикладом є обслуговування сівалки Tempo. Оскільки це найновіша розробка шведів, природно, під час експлуатації виявляються недоліки агрегату. Завод вносить зміни в конструкцію агрегату, паралельно сервісні інженери приїжджають до кожного з покупців та безкоштовно замінюють відповідні деталі.

Третя перевага роботи з сервісом Väderstad – чималі знижки. У листопаді кожного року компанія на 20% зменшує вартість усіх запчастин. Чи не є це підставою заощадити сотні тисяч гривень тому, хто звик економити та працювати при цьому за найкращими технологіями.

Агротехника Украины - журнал про технологии техники для сельского хозяйства

Сільське господарство як базис агропромислового комплексу кожної держави, розвивається з наданням максимуму уваги з боку уряду і приватних осіб. На сторінках нашого спеціалізованого журналу, представлена перевірена редакторами та корисна інформація для фермерів і інженерів, агрономів і керівників агропромислових комплексів, описується агротехніка й особливості застосування сільгосптехніки.

Для передплатників і відвідувачів: корисні дані на сторінках онлайн-журналу

Орієнтуючись на використання передових та інноваційних технологій і підвищення зручності пошуку інформації в інтернет-просторі, наш журнал створений для досвідчених і початківців фахівців

  • на сторінках онлайн-журналу публікується перевірена інформація про сільськогосподарських машинах і агротехніку, оновлення на ринку і новини від виробників;
  • інтернет-ресурс відкриває доступ до корисних і ретельно обробленим, відібраним даних, які необхідні для підвищення ефективності ведення сільського господарства;
  • тематичне розмаїття публікованих матеріалів і адаптований інтерфейс ресурсу допомагає швидко і в доступному форматі отримати доступ до необхідної інформації.

Опубліковані матеріали доповнюються фотографіями та містять перевірені, достовірні дані й зберігаються в архіві.

Користувачі та відвідувачі, рекламодавці й працюють в агропромисловому комплексі можуть оформити безкоштовну передплату і співпрацювати з нашим журналом. Ми працюємо для людей, зацікавлених в розвитку АПК, які прагнуть до підвищення ефективності й прибутковості власного бізнесу!