Заглиблюючись у точні технології

ТЕГИ:

Олександр Горда

Зростання вимог до ефективності сільськогосподарського виробництва стимулює аграріїв використовувати все досконаліші сучасні технології виробництва продукції.

Постійні удосконалення аграрних технологій забезпечують зростання інтенсивності використання машин, обладнання та програмного забезпечення. Завдяки їх використанню господарства збільшують ефективність використання дорогих ресурсів, робочої сили та отримують у підсумку ще прибутковіше виробництво сільськогосподарської продукції. Саме про оптимізацію сільськогосподарського виробництва та зменшення витрат на виробництво одиниці продукції йшлося під час проведення Дня поля MHP RAVEN X FIELD DAY, що відбувся нещодавно на Сумщині. Загалом у заході взяли участь п’ять дилерів компанії RAVEN, яка є одним із лідерів світового ринка для точного землеробства. Майданчик для проведення польової демонстрації надало одне з господарств агрокомпанії «Урожайна країна», що входить до холдингу «Миронівський хлібопродукт». Тут були розташовані сучасна сцена з великим екраном-плазмою та виставка польових агрегатів господарств, які працюють з рішеннями цього виробника техніки. Кілька десятків аграріїв спочатку ознайомилися з презентаціями новинок від RAVEN на надсучасній технології Hawkeye RAVEN для внесення пестицидів обприскувачами. Перед присутніми виступили Рік ван Бругген, менеджер з розвитку бізнесу компанії, Стів Нахорний, регіональний менеджер компанії, а також Андрій Гулько, регіональний менеджер у Центральній та Східній Європі RAVEN, які ґрунтовно розповіли про можливості роботи з цими рішеннями.

Фото 1. Заглиблюючись у точні технології

Технологія Hawkeye RAVEN

Нова для українських аграріїв технологія Hawkeye RAVEN забезпечує обприскувачам можливість застосовувати робочий розчин з правильним формуванням робочої краплі і за необхідної кількості. Завдяки цьому фермер може підвищити врожайність сільгоспкультур на 1-5%, зменшити витрати на 5-10% залежно від місцевих агрокліматичних умов та культури.

Система управління форсунками Hawkeye від RAVEN забезпечує виняткову точність. Ця система використовує імпульсний клапан (ШІМ), забезпечує точність роботи розпилювача за різних умов, скорочує знос розпилення робочого розчину хімікатів. Кожна форсунка перебуває під контролем індивідуального керуючого клапана, який забезпечує рівномірне розпилення незалежно від швидкості руху - 8 або 30 км/год. В основі системи Hawkeye - комутаційна платформа ISOBUS, яка дозволяє цій системі працювати з більшістю контролерів завдань ISO, представлених на ринку. Але всі переваги системи розкриваються при застосуванні польового монітора Viper 4 від RAVEN. У системи компенсація повороту є стандартною і дозволяє забезпечити рівномірне розпилення по всій довжині штанги і, як наслідок, точність розпилення при повороті. Система індивідуальної діагностики клапанів перевіряє кожен розпилювач і негайно повідомляє про проблеми, що виникають.

Фото 2. Заглиблюючись у точні технології

Практичні демонстрації техніки

У польових умовах учасники заходу побачили роботу посівного комплексу, самохідного обприскувача, зернозбирального комбайна, агрегатів для обробітку ґрунту. Також вони отримали докладні кваліфіковані консультації щодо тонкощів застосування елементів точного землеробства у господарстві.

Безпосередньо в «Урожайній країні» переобладнано 2 польових агрегати для можливості внесення мінеральних добрив. Один з агрегатів працює з рідкими добривами, а інший - з гранульованими. Трактори, які працюють з агрегатами, обладнані автопілотом SmarTrax™ від RAVEN з польовим монітором Envizio Pro™ II, що дозволяє одночасно управляти 5-ма продуктами (рідкі, гранульовані добрива, безводний аміак) за змінною нормою. Також на місцевому обладнанні використовується модем для передачі даних з агрегату в офіс та навпаки, мінімізуючи людський фактор. Завдяки переобладнанню агрегату стало можливим застосування восени технології локально-стрічкового внесення добрив. А весною сівалки господарства використовують сигнал RTK та точно кладуть насіння в рядки. Таким чином, ураховується неоднорідність ґрунтів на цих полях, вноситься змінна норма добрив на конкретних ділянках для певних сільгоспкультур. Ефективність оптимізації азотних добрив складає до 40%, а рідких - навіть до 60%! Водночас завдяки цьому зростає врожайність сільгоспкультур, зменшується кількість внесення фосфорно-калійних добрив.

Фото 3. Заглиблюючись у точні технології. Коментар

Агротехника Украины - журнал про технологии техники для сельского хозяйства

Сільське господарство як базис агропромислового комплексу кожної держави, розвивається з наданням максимуму уваги з боку уряду і приватних осіб. На сторінках нашого спеціалізованого журналу, представлена перевірена редакторами та корисна інформація для фермерів і інженерів, агрономів і керівників агропромислових комплексів, описується агротехніка й особливості застосування сільгосптехніки.

Для передплатників і відвідувачів: корисні дані на сторінках онлайн-журналу

Орієнтуючись на використання передових та інноваційних технологій і підвищення зручності пошуку інформації в інтернет-просторі, наш журнал створений для досвідчених і початківців фахівців

  • на сторінках онлайн-журналу публікується перевірена інформація про сільськогосподарських машинах і агротехніку, оновлення на ринку і новини від виробників;
  • інтернет-ресурс відкриває доступ до корисних і ретельно обробленим, відібраним даних, які необхідні для підвищення ефективності ведення сільського господарства;
  • тематичне розмаїття публікованих матеріалів і адаптований інтерфейс ресурсу допомагає швидко і в доступному форматі отримати доступ до необхідної інформації.

Опубліковані матеріали доповнюються фотографіями та містять перевірені, достовірні дані й зберігаються в архіві.

Користувачі та відвідувачі, рекламодавці й працюють в агропромисловому комплексі можуть оформити безкоштовну передплату і співпрацювати з нашим журналом. Ми працюємо для людей, зацікавлених в розвитку АПК, які прагнуть до підвищення ефективності й прибутковості власного бізнесу!