Дощування: поливна техніка від UVC

З усіх способів зрошення сільськогосподарських культур найбільш ефективним та універсальним є дощування, при якому оптимальне зволоження ґрунту автоматично забезпечує й інші сприятливі режими розвитку рослин.

Враховуючи велику різноманітність видів вирощуваних сільськогосподарських культур та різну потребу кожної з них у воді, Українська Овочева Компанія (НУС) пропонує велику гаму шлангових дощувальних машин, поливних штанг, насосних станцій та іншого обладнання, яке легко адаптується до конкретних ґрунтово-кліматичних умов будь-якого господарства та забезпечує найбільшу ефективність його використання. Значно розширений за останній час асортимент шлангових дощувальних машин, конструкція яких постійно удосконалюється, включає в себе понад 200 найменувань різних типів і моделей: від невеликих дощувальних машин для економного вирішення про блем поливу маленьки ділянок до потужних шлангових дощувальних машин з гідрофікованими системами та електронни ми засобами для повністю автоматизованого контролю та управління поливом. Крім того, цей модельний ряд може доповнюватися різноманітними пристосуваннями для забезпечення кожному споживачу можливості одержати дощувальну машину для індивідуальних умов використання. Обладнані новітніми радіальними повнопотоковими турбінами, багатоступеневими коробками передач, дощувальними апаратами з високими робочими характеристиками за багатьма показниками ці унікальні дощувальні машини можуть вирішувати найскладніші задачі зрошення будь-яких культур в найрізноманітніших умовах експлуатації. На особливу увагу заслуговують нові конструкції високоякісних та надійних дощувальних апаратів. Надзвичайно гнучкі для широкого спектру застосування далекоструминні дощувальні апарати, унікальна приводна система яких дозволяє отримати набагато кращий розпил струменя в значно більшому діапазоні робочого тиску І води, стали альтернативою поливним штангам. їх використання забезпечує рівномірне зволоження ґрунту при поливі у вітряну погоду та високу якість дощування при високих поливних нормах за рахунок варіювання дисперсності розпилу та кута траєкторії польоту краплин в автоматичному режимі.

Дощування

В умовах обмежених водних ресурсів на малих сезонних площах зрошення великий інтерес представляє поливне обладнання у вигляді комплектів розбірних секцій із жорстких трубопроводів, виготовлених із міцних та легких тонкостінних таких комплектів ефективно вирішується задача зрошення сільськогосподарських культур на грунтах всіх типів при складному рельєфі місцевості та сильному вітру.

До складу обладнання входить комплект секцій транспортних та поливних трубопроводів різної довжини із швид-корозбірними розтрубними з'єднаннями, кон, струкція яких дозволяє легко роз'єднувати секції трубопроводів при зміні позицій, а оригінальні ущільнення цих з'єднань запобігають витіканню води, що виключає при цьому непродуктивні її витрати. На поливних трубопроводах встановлені трійники або хрестовини, через які подається вода до дощувальних апаратів, що забезпечують зрошення найніжніших рослин навіть на ранніх стадіях їх розвитку.

Сучасний рівень і широкий діапазон технічних характеристик цієї якісної, надійної та високопродуктивної поливної техніки дають можливість реалізувати усі її переваги у найрізноманітніших умовах використання, що вже підтверджено практикою ефективної експлуатації у численних споживачів.

 

Лучше хлеб с водою, чем пирог с лихвою

UVC суттєво розширило останнім часом асортимент шлангових дощувальних машин. Нині ми презентуємо близько 200 найменувань різних типів і моделей: від невеликих машин для економного зрошення маленьких ділянок і до потужних шлангових машин із гідрофіковани-ми системами та електронними засобами для повністю автоматизованого контролю та управління зрошенням. Цей модельний ряд доповнюється ще і спеціальними дощувальними машинами для індивідуальних умов використання. Пропоновані дощувальні машини дозволяють зрошувати розташовані напроти поля без зміни позиції машини і працюють під будь-яким кутом до колії. Гідрофіковані моделі з низьким розташуванням центра ваги машини обертають поворотну платформу на кут 360О і гарантують максимальну стійкість машини при намотуванні шлангів довжиною до 750 м. Усі конструктивні елементи цих машин мають надстійке антикорозійне покриття.

Застосування новітніх радіальних повнопотокових турбін, багато-ступінчатих коробок передач, дощувальних апаратів із високими робочими характеристиками, зносостійких поліетиленових шлангів із покращеними еластичними властивостями робить унікальними ці дощувальні машини і дозволяє зрошувати будь-які культури за різноманітних умов експлуатації. Встановлення на дощувальних машинах інжекторних пристроїв дає також можливість зрошувати сіль-госпкультури і одночасно вносити добрива для підживлення рослин і ядохімікати для обробки проти шкідників і хвороб.

Сучасні шлангові машини з інноваційними далекоструменевими дощувальними апаратами останнього покоління використовують для зрошення не лише польових, але й усіх овочевих культур, вони є ефективними також у виноградниках і садах. Ці високоякісні та надійні дощувальні апарати напрочуд гнучкі і мають широкий спектр застосування, їх унікальна приводна система дозволяє одержати набагато кращий розпил струменя в значно більшому діапазоні робочого тиску води. Використання таких дощувальних апаратів забезпечує рівномірне зволоження ґрунту під час зрошення у вітряну погоду та високу якість дощування при високих поливних нормах за рахунок варіювання дисперсності розпилу та кута траєкторії польоту краплин в автоматичному режимі, що робить їх особливо ефективними під час зрошення ділянок полів з лініями електропередач. Завдяки встановленим на шлангових дощувальних машинах комп'ютеризованим гідравлічним системам і панелям керування для оператора створено комфортні умови праці. Весь поливний цикл автоматизовано і є можливість його програмувати з урахуванням виду рослин і характеристик ґрунту. Багато моделей цих машин радіокеровані, що суттєво скорочує витрати праці під час експлуатації машин та зміни їх позицій.

Поливні штанги характеризуються поліпшеною рівномірністю розподілу води по зрошуваних культурах незалежно від погодних умов і можуть використовуватися для зрошення дуже чутливих рослин. Вони мають ширину захвату до 50 м, забезпечують тонкоди-сперсний розпил води при низьких витратах енергії на утворення дощу. Несучі конструкції штанг виготовлено із сталі з гальванізованим покриттям або алюмінію. За допомогою цього обладнання легко регулюється і точно дозується поливна норма води у відповідності із періодом росту і фазою розвитку рослин та меліоративного стану грунту.

Насосні станції подають воду до дощувальних і поливних машин при проведенні зрошувальних робіт. На цих станціях використовуються технічно досконалі та надійні у роботі високонапірні відцентрові насоси, які здатні перекачувати великі об'єми забрудненої води та суспензій. Одна насосна станція може обслуговувати одночасно декілька дощувальних машин.

Усі запропоновані UVC дощувальні машини є надійними, забезпечують економічне та енергозберігаюче зрошення і навіть при мінімальному сервісі працюють десятки років.

 

Воду жаліти - кашу не варити

Дощувальні системи PIVOT характеризуються широкими функціональними можливостями, забезпечують дощування при низькому тиску води, що дозволяє економити енергоресурси, а можливість установки дизельного чи електричного приводу та живлення по шлангу із забором води з відкритих/закритих каналів робить ці системи незалежними у використанні. Дощувальні системи комплектуються різноманітними насадками для формування відповідної зони зрошення та забезпечення різної інтенсивності зволоження. Усі компоненти машин виготовлені з високоякісної сталі та піддаються гарячій оцинковці. Механізми з'єднань прольотів машин забезпечують високу опорність конструкцій та адаптують систему до рельєфу поля в усіх напрямках. Досконалі приводні механізми з коробкою передач та трансмісією мінімально споживають енергію та мають надійний електрозахист. Колеса комплектуються високопрохідними шинами із рисунком протектора, спеціально розробленим для роботи на зрошуваних грунтах. Регулятори тиску забезпечують рівномірну подачу води до кожного сопла при значній ширині машини чи під час роботи на схилах.

PIVOT центральна — багатопрольотна дощувальна система кругової дії. Це — багатоопорний трубопровід на самохідних візках, які під час роботи рухаються по колу навколо центральної опори. Остання включає в себе пірамідальну конструкцію із оцинкованого кутникового профілю та анкерне кріплення до квадратної бетонної платформи, що забезпечує підвищену стійкість до крутного моменту машини. Подача води до обертових дощувальних апаратів, розміщених вздовж трубопроводу, здійснюється через трубу і коліно. Стандартна висота прольоту машини становить 3,3 м, а в моделях з додатковою висотою сягає 4,1 м. Процес дощування повністю автоматизований, що дозволяє одному оператору обслуговувати декілька машин. Залежно від природно-кліматичних умов зони зрошення використовують відповідні типорозмірні модифікації машин, які різняться між собою кількістю самохідних візків і режимами роботи.

Однопрольотна MINI PIVOT (CENTER MONO) застосовується для зрошення невеликих ділянок і неполивних зон між діючими системами центральних PIVOT великого радіусу дії. Ця машина закріплюється на невеликій бетонній основі, може досягати радіусу штучного дощу до 100 м і має консоль із кінцевим дощувачем.

Самопересувна система MULTICENTER діє аналогічно центральній PIVOT, призначена для зрошення декількох зон і змінює свої позиції без допомоги будь-якого додаткового енергозасобу. Центральний обертальний візок має два ходових колеса, які використовуються для колового руху. Для переміщення системи колеса повертаються на кут 90о після підйому візка за допомогою встановленої на машині гідравлічної групи.

Крім згаданих машин пропонуються й буксирувальні системи, які на відміну від самопересувних переміщуються з позиції на позицію за допомогою трактора.

Застосування запропонованих дощувальних систем дозволяє не лише механізувати полив, але й забезпечити на основі широкого вибору додаткових опцій та електронних панелей керування повну автоматизацію процесу з його програмуванням і комп'ютерним управлінням (у т. ч. і за допомогою мобільного телефону) в умовах будь-якої конфігурації зрошуваного поля.

 

Агротехника Украины - журнал про технологии техники для сельского хозяйства

Сільське господарство як базис агропромислового комплексу кожної держави, розвивається з наданням максимуму уваги з боку уряду і приватних осіб. На сторінках нашого спеціалізованого журналу, представлена перевірена редакторами та корисна інформація для фермерів і інженерів, агрономів і керівників агропромислових комплексів, описується агротехніка й особливості застосування сільгосптехніки.

Для передплатників і відвідувачів: корисні дані на сторінках онлайн-журналу

Орієнтуючись на використання передових та інноваційних технологій і підвищення зручності пошуку інформації в інтернет-просторі, наш журнал створений для досвідчених і початківців фахівців

  • на сторінках онлайн-журналу публікується перевірена інформація про сільськогосподарських машинах і агротехніку, оновлення на ринку і новини від виробників;
  • інтернет-ресурс відкриває доступ до корисних і ретельно обробленим, відібраним даних, які необхідні для підвищення ефективності ведення сільського господарства;
  • тематичне розмаїття публікованих матеріалів і адаптований інтерфейс ресурсу допомагає швидко і в доступному форматі отримати доступ до необхідної інформації.

Опубліковані матеріали доповнюються фотографіями та містять перевірені, достовірні дані й зберігаються в архіві.

Користувачі та відвідувачі, рекламодавці й працюють в агропромисловому комплексі можуть оформити безкоштовну передплату і співпрацювати з нашим журналом. Ми працюємо для людей, зацікавлених в розвитку АПК, які прагнуть до підвищення ефективності й прибутковості власного бізнесу!