MF555 працює «на п’ятірку»

ТЕГИ:

Немає, напевно, ліпшої слави, ніж відгуки професіоналів: тих, хто на власному досвіді перевірив те, про що твердять сухі цифри технічних параметрів чи яскраві сторінки рекламних буклетів.

Господарство «Земля і Воля» розташоване в Бобровицькому районі Чернігівської області, та знають його по всій Україні і за її межами. І, звичайно, імпортна сільськогосподарська техніка тут не якась дивина, а добре знаний і освоєний робочий інструмент.

Заступник директора з механізації Микола Ковчежнюк говорить:

— Зараз технічний парк господарства налічує 200 автомобілів, 186 тракторів, 32 комбайни іноземного виробництва. До речі, у нас спеціально працює інженер, у віданні якого знаходиться імпортна техніка.

Сам Микола Іванович теж за фахом інженер-механік, в господарстві працює вже понад 20 років.

То ж сумніватися, що причіпні пневматичні сівалки точного висіву Massey Ferguson-555 прошли найре-тельнішу і найвибагливішу професійну перевірку, не доводиться. До того ж основна вирощувана культура в господарстві — це кукурудза. В минулому році, скажімо, було посіяно 20 тис. га.

У господарстві є й інші імпортні сівалки, та кращими слугами «цариці ланів» по праву вважаються «Массеї». Вони в господарстві працюють вже четвертий сезон, і їм нема рівних за якістю та ефективністю праці.

— Щоб посіяти 20 тис. га за відведені на цю операцію 20 днів, необхідно сіяти не менше тисячі гектарів на день. Ми сіємо 1300-1400 га. І це за умови суворого дотримання технологічного обмеження: швидкість посівного агрегату не повинна перевищувати 7 км/год., бо знижується якість посіву. Але Massey Ferguson-555 може сіяти і при 10 км/год. без будь-якого погіршення якості.

Зараз в «Земля і Воля» перейшли на мінімальну технологію обробітку землі, проте, як свідчить практика, універсальні MF555 можуть чудово працювати і за нульовою технологією.

— Без проблем! У MF555, якщо ви знаєте, є додаткові робочі органи: голкові диски — ми їх «їжаками» називаємо — і дисковий ніж, котрі ідуть попереду сошника. «Їжаки» розрихлюють ложе, диск розрізає — і сій собі на здоров'я. Взагалі, прекрасні агрегати — я це кажу не заради красного слівця. Вкладають зерно просто дивовижно... Глибина висіву, кількість насінин — все витримується досконально.

Микола Ковчежнюк звертає увагу на конструктивні особливості Massey Ferguson-555:

— Я за 30 років бачив багато агрегатів — це одна з кращих сівалок, це точно. Серце сівалки — висівний апарат. Так от, він тут працює, як механізм швейцарського годинника: ані найменших збоїв чи похибок. Мені в цілому дуже подобалася конструкція. По-перше, видно, коли ти налаштовуєш на посів, на норму висіву, практично кожен диск, як весь цей процес проходить. В інших імпортних сівалках це все закрито, хоча там є датчики контролю. Але це незручно: буває... засигналить, десь там насінина прилипла — і тобі треба все це піднімати. А тут все як на долонях.

І це ще не всі причини, через які в господарстві «Земля і Воля» переконані: ідея придбати сівалки Massey Ferguson-555 у компанії «АМАКО» себе стопроцентно окупила.

— Сервіс працює бездоганно, — підкреслює Микола Ковчежнюк. — Ми працювали з різними потужними фірмами: можно запасну частину чекати і два тижні, поки її доставлять із-за кордону — а це ж час, він у сезон на вагу золота. А у «АМАКО» сервісна служба поставлена дуже серйозно: там все мають під рукою.

Та тут, напевно, головне, що завдяки зваженому вибору техніки в «Земля і Воля» є кошти на все: на розрахунки, на розвиток виробництва, на соціальну сферу. І просто маленька деталь: практично у кожного з тутешніх механізаторів є власний автомобіль. Не в останню чергу завдяки тому, що в господарстві мають Massey Ferguson-555.